Tajništvo Komore

Tajništvo Komore je samostalna stručna služba Komore koja obavlja sve pravne, upravne, stručne i administrativne poslove za tijela Komore.

Tajništvo Komore samostalno postupa u pojedinačnim upravnim stvarima temeljem javnih ovlasti iz članka 21. Zakona o psihološkoj djelatnosti (Narodne novine broj 98/19) i članka 7. stavka 1. Statuta (Narodne novine broj 21/21) koji se odnose na:

• postupke upisa u odgovarajuće imenike, upisnike i evidencije te brisanja,
  • donošenje rješenja o priznavanju prava na obavljanje psihološke djelatnosti,
  • donošenje rješenja o privremenoj zabrani i prestanku prava na obavljanje psihološke djelatnosti,
  • donošenje rješenja o priznavanju inozemne stručne kvalifikacije za obavljanje regulirane profesije – psihologa, kao nadležno tijelo sukladno posebnom propisu,
  • obavljanje stručnog nadzora nad radom ovlaštenih psihologa,
  • donošenje rješenja o priznavanju specijalnosti,
  • vođenje zakonom propisanih imenika, upisnika i evidencija,
  • izdavanje potvrda iz evidencija koje Komora vodi u skladu sa Zakonom o psihološkoj djelatnosti i drugim propisima,
  • obavljanje drugih poslova koji proizlaze iz javnih ovlasti u skladu sa Zakonom o psihološkoj djelatnosti i drugim propisima.

Pored navedenih poslova Tajništvo:

• priprema nacrte općih akata koje donosi Skupština,
  • priprema nacrte općih akata koje donosi Upravni odbor,
  • vodi imenike, upisnike i druge evidencije koje je Komora obvezna voditi,
  • obavlja pravne, upravne, stručne, administrativne i druge poslove za tijela Komore, povjerenstava i stručne razrede Komore u skladu s aktima Komore,
  • obavlja druge poslove po nalogu Predsjednika, Zamjenika predsjednika i Upravnog odbora, a sukladno Pravilniku o organizaciji i sistematizaciji radnih mjesta.

Tajništvo čine Tajnik Komore i drugi radnici Tajništva sukladno Pravilniku o organizaciji i sistematizaciji radnih mjesta.

Tajnik Komore planira, organizira i vodi rad Tajništva i potpisuje izvatke iz službenih evidencija.

Tajnik
Antun Pretković